Akcja ratownicza w Skorzęcinie!

1071
wyświetlenia

Alarmowa dyspozycja udania się na główną plażę, okolice molo na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie dotyczyła nurka, który nie wyszedł z wody. Przebywał w niej razem z grupą innych nurków.

Działania ratowniczo – poszukiwawcze odbywały się z brzegu i z pokładów łodzi ratowniczych – przez OSP Skorzęcin, OSP Witkowo i JRG Gniezno a następnie przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego stacjonującą w JRG nr 1 w Poznaniu. Swoją pomoc zaoferowali pozostali nurkowie.
Po trwających, półtora godziny od zgłoszenia, poszukiwaniach rozpoczęły się działania ratownicze. Odnaleziony mężczyzna został ewakuowany z wody na brzeg, wdrożono resuscytację krążeniowo – oddechową, którą strażacy prowadzili przez ponad pół godziny.
Po dojeździe zastępów z OSP Mosiny działania zostają przeniesione do rozstawionego przez nich namiotu a wkrótce po tym poszkodowany zostaje przekazany w ręce ratowników Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna był w hipotermii, jego temperatura ciała spadła poniżej 27 °C. Na miejsce zostaje zadysponowany śmigłowiec LPR, najbliższy, dostępny był Ratownik 2 z Bydgoszczy, w locie HEMS.
Ostatecznie, po czterogodzinnej walce o życie, pacjent zostaje przetransportowany do szpitala na pokładzie podniebnej karetki.

Inf OSP Witkowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ