Agroturystyka „Zacisze” wśród najlepszych w 2017

3145
wyświetlenia

We wtorek 28 listopada w Zamku w Gutowie (powiat ostrowski) odbyło się podsumowanie XI edycji konkursu na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.

Nagrody laureatom wręczył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Konkurs jest organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego już od wielu lat. Przede wszystkim ma na celu promocję tych miejsc szczególnych w naszym regionie, miejsc zajmujących się przyjmowaniem gości i turystów, miejsc często może mało znanych, ale jednak pod względem wypoczynkowym bardzo atrakcyjnych. Mówimy tutaj o gospodarstwach rolnych, które pełnią rolę gospodarstw agroturystycznych oraz typowych gospodarstwach agroturystycznych, ale również o obiektach zabytkowych, które dało się odrestaurować i również pełnią rolę związaną z turystyką na obszarach wiejskich – mówi Krzysztof Grabowski wicemarszałek województwa Wielkopolskiego.

W tym roku w gronie najlepszych obiektów tego typu znalazł się Ośrodek Agroturystyczny „Zacisze” położony na terenie Powiatu Słupeckiego w Siennie, gmina Ostrowite. „Zacisze” zajęło III miejsce w kategorii obiektów bazy noclegowej o charakterze wiejskim.

Bardzo cieszy mnie zajęte miejsce w konkursie. Konkurencja była bardzo silna i wszystkie zgłoszone do konkursu obiekty reprezentują naprawdę wysoki poziom i jakość oferowanych usług. Ocenę każdego z obiektów, którą poprzedzała dwukrotna wizytacja na miejscu, dokonywała Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wielkopolskiego Towarzystwa Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej a także redakcji Głosu Wielkopolskiego – mówi Michał Grzeszczak, właściciel Zacisza.

W tym roku jest to już kolejny sukces ośrodka w Siennie. Przypomnijmy że w październiku „Zacisze” zostało wybrane Gospodarstwem Agroturystycznym roku Powiatu Słupeckiego w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego”.

Właścicielom gratulujemy i życzymy powodzenia w prowadzeniu działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ