3 x „NIE” dla reformy Gowina!

1278
wyświetlenia

Bronimy sądu w Słupcy!

Z inicjatywy klubu poselskiego PSL oraz stowarzyszenia Amici Curiae zorganizowano w minioną środę (4 lipca br.) w Sali Kolumnowej Sejmu spotkanie z samorządowcami pod hasłem „Brońmy sądów”. Wspomniana inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, bowiem do Warszawy zjechało ponad 250 wójtów, burmistrzów, starostów i prezydentów miast. W spotkaniu uczestniczyli także samorządowcy z powiatu słupeckiego.

– Po raz kolejny jako ludowcy protestujemy przeciw planom reorganizacji sądów rejonowych. Obserwujemy bowiem bardzo groźne zjawisko. Od dłuższego czasu obserwujemy niepokojące zjawisko znikania z tzw. prowincji instytucji sygnowanych godłem państwa. Mieliśmy do czynienia z likwidacją posterunków policji, urzędów pocztowych, delegatur urzędów skarbowych, a teraz przychodzi czas na sądy –mówił wicemarszałek Sejmu, poseł z Wielkopolski Eugeniusz Grzeszczak.

Przypomnijmy, resort sprawiedliwości, kierowany przez Jarosława Gowina, zamierza przekształcić 79 sądów rejonowych w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Na tej liście znalazł się także sąd w Słupcy oraz pobliskie we Wrześni i Śremie. W ocenie polityków PSL reorganizacja mniejszych sądów doprowadzi do spadku znaczenia powiatów, a w dalszej kolejności może oznaczać nawet ich zniesienie.

Środowe spotkanie – jak wielokrotnie zaznaczano – było też kolejnym elementem nacisku na PO oraz szefa resortu sprawiedliwości, by nie dopuścić do zmian.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ